Podnośniki kubełkowe – jakie wybrać?

Podnośniki, albo też przenośniki kubełkowe służą do transportu i przenoszenia materiałów sypkich w pionie. Przewożone nasiona, granulat, czy na przykład rośliny strączkowe, albo chmiel umieszcza się w szczelnym kubełku, skąd zostaną przemieszczone na inny poziom, gdzie zostają poddane dalszej obróbce.

Szczelność podnośników jest szalenie ważna, trudno byłoby im się przemieszczać, gdyby co chwila gubiły towar, brudziły i zapychały tor, po którym się przemieszczają. Przy inwestycji w nowy sprzęt koniecznie trzeba zwrócić na to uwagę.

Podstawowe zastosowanie przenośników  to przemysł spożywczy i oczywiście rolny. Ale stosuje się też je często w sektorze chemicznym, czy innych, gdzie konieczny jest transport sypkich materiałów.

My na razie skupimy się na tym, jak podnośnik może przydać się w gospodarstwie rolnym. Sprawdzają się one świetnie przy czystym zbożu, paszach. Cały proces transportu poszczególnych porcji sypkich materiałów jest dzięki nim świetnie usprawniony i przyspieszony. Przy tym dochodzi możliwość kontroli drogi , którą pokonują zamknięte w kubełku materiały. Wszystko działa jak w zegarku, bezbłędnie, zgrane co do sekundy.

Istotne jest też, że przy dużej wydajności tych urządzeń są bardzo niskie koszty eksploatacji. Oszczędność i jeszcze raz oszczędność, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom gospodarstwo będzie dochodowe przez cały czas. Na dłuższą metę nie ma sensu wydawać więcej niż jest się w stanie dostać za uzbierane plony i trzeba robić wszystko, żeby wszystkie wykonywane działania były opłacalne.

www.buttimer.pl